Zumba

ZUMBA PROGRAMIMIZ

ZUMBA Nasıl Doğmuştur?

Shakira’nin koreografi Beto Perez’in 1990’lı yıllarda geliştirdiği ZUMBA ® Kolombiya’da ortaya çıkmıştır; bugün milyonlarca insan tarafından yapılan EĞLENCELİ ve KOLAY bir fitness – dans programıdır.

 

Zumba Nedir? 1 saat içinde hem eğlenmek hem de kalori harcamayı kim istemez ki ? Zumbanın en güzeli yanı burada işte.  Hem SPOR yapacak hem büyük KEYİF alacak hem de vaktin nasıl geçtiğini anlamadığınız bir PARTİ’ye katılacaksınız… Zumba ile kilo vermek, zayıflamak çok kolay! Ayrıca formunuzu koruyabilir, sıkılaşabilirsiniz.

 

Zumba latin esintili dans ve fitness programıdır. Dünyada ve ülkemizde oldukça popüler yerdedir. Farklı türde kıpır kıpır müzikler eşliğinde yapılan ZUMBA, takip etmesi kolay dans adımları kullanılarak yapılmaktadır.

 

Kalorileri yakarken, bir yandan kaslarınızı çalıştıracaksınız, bir yandan da vücudunuzu esneteceksiniz ve ilham verici dans figürleri ile hayatınıza yeni bir renk katacaksınız.

 

Programın hedefi çok basit; spor yapmayı istemenizi, spor yapmayı sevmenizi ve müptelası olmanızı istiyor. Kanınızı kaynatacak olan bu ritimlere kendinizi bırakın!

 

Zayıflamak için neden mi Zumba yapmalıyım? Bu sorunun cevabı çok basit Amerika’da yılın fitness trendi seçilen zumba ile her ders 700 kaloriye varan performansla sağlıklı zayıflamak, sağlıklı kilo vermek çok kolay!

 

Zumba Dans ve Fitness ‘ın Faydaları:

  • Sağlıklı zayıflamak için idealdir.
  • Vücudu şekillendirir ve fit görünüm sağlanır.
  • Terleme sistemini düzende
  • Farklı dansların figürleri ile hareket ettiğiniz için dans etmeyi de öğrenirsiniz
  • Tüm kaslar çalışır ve yağlar erir.
  • Kan basıncı düzene girer.
  • Kardiyovasküler sistemi güçlendirir.
  • Ders esnasında sürekli eğitmeni takip etmeniz gerektiği için başka bir şey düşünemezsiniz böylelikle zihninizi boşaltmanızı sağlar ve sizi zihinsel olarak da rahatlatır.
  • Oldukça canlı ve hareketli müzik ve dans hareketleri ile moral gücünüzü yükseltir, stres ve depresyon oranını azaltır.
  • Düzenli devam edilen zumba seansları yeni arkadaşlıklar kazanmanızı sağlar.

 

Zumba Yaparken Bunlara Dikkat!

Zumba dans ve fitness karşımı özel bir programdır.Sağlıklı zayıflamak, kilo vermek için özel olarak yapılandırılmıştır. Zumba yaparken rahat kıyafetler giymek gerekir. Ayağı saran, ergonomik, hafif ve esnek ayakkabılar tercih edilmelidir. Zumba yaparken aşırı efor harcandığı için yoğun terleme olur. Bu nedenle antrenmanda havlu, yedek tişört ve su bulundurmanız yerinde olur.

 

Zumba Programımız:

Arzu ettiğiniz gün ve saatte organize edilerek Zumba Programımızı uygulamaktayız.