Step Aerobik

STEP AEROBİK EĞİTİMİMİZ

Step Aerobik; bazen platformlu bazen de platformsuz grup halinde tempolu açma germe hareketleriyle müzik ritminde yapılan hareketler bütününden oluşan spordur.

 

Çağımızın hastalığı stres için birebir olan step aerobik eğitimi ile kas gücünüzü arttırmanız mümkündür. Hedefinizde kondisyon sağlamak, kilo vermek yada almak varsa ve eğlenerek spor yapmaksa hayaliniz step aerobik sizin için biçilmiş kaftandır. Step aerobik hareketleri akciğerlerin güçlenmesini sağlar dolayısıyla iyi bir solunum sistemine sahip olursunuz.   

 

Her yaş gurubundan bayan için rahatlıkla uygulanabilir bir spordur. Ancak kalp, tansiyon vb doktor takipli herhangi bir rahatsızlığınız varsa mutlaka doktor onayı alarak seanslara katılmanızı öneririz. Çünkü aerobik en az 10 dakika veya daha uzun süre maksimum nabız düzeyinde büyük kas gruplarının oksijenli bir ortamda çalıştırılmasının sağlandığı hareketler bütününden de oluşur.

 

Step-Aerobik Faydaları

  • İstenilen şekilde kilo kontrolü sağlar. Beslenme uzmanı kontrolü ile ister kilo verebilir ister kilo alabilirsiniz.
  • Bedensel görünüm istenilen seviyeye geldikçe özgüveniniz artar.
  • Stres seviyesini düşürür. Pozitif bakış açısı ile kuruntu ve endişelerin azaldığını fark edeceksiniz.
  • Devam eden seanslarda daha fazla enerjik olursunuz, yorgunluğun aksine kendinizi daha dinç hissedersiniz.
  • Düzenli eğitimle vücudunuzdaki tüm kas grupları çalıştığı için yağ oranı düşerek kas tonusu artış gösterir.
  • Yağ oranı düşerek kas oranı arttığı için kemik erimesi oluşumu gecikir.
  • Şeker hastalığına karşı koruyucudur, geçmişten gelen şeker hastalığı düzeylerinde ise iyileşme görülür.
  • Akciğerler güçlendirir, sağlıklı bir solunum sistemine sahip olursunuz.

 

Step-Aerobik programımız ile sporun üzerinizdeki zoraki ve külfet oluşunu ortadan kaldırıyor; sizlere müzik eşliğinde çok eğlenceli bir ortamda spor yapma, spor yaparken zevkle vakit geçirme ve yeni dostluklar kazanma imkânı sağlıyoruz. Step-Aerobik eğitimimizde amacımız, kaslarınızın  esnekliğini artırmak, solunum ve dolaşım sisteminizi geliştirmek, eklem hareketlerinizi artırmak ve kolaylaştırmak, fazla enerjinin tüketimine yardımcı olarak, bölgesel incelme ve şekillenmenize yardımcı olmak.

 

Step Aerobik Eğitimimiz:

Paket programlarımızda ilk olarak sunduğumuz hizmet yarım saatlik Step Aerobikle beraber yapılan Aletli Çalışma seansının ardından Pilates seansımız gelmektedir. Bir saat boyunca 2 paket program uygulanmaktadır. Seanslarımıza istediğiniz gün ve saatte katılabilirsiniz. Ayrıca 4 veya 5 kişilik gurup oluşturduğunuzda size özel bir saatte arzu ettiğiniz programları size özel olarak uygulayabilmekteyiz.