Aletli Çalışma

ALETLİ ÇALIŞMA PROGRAMIMIZ

Ülkemizde genç yaş gruplarından ileri yaş gruplarına kadar her yaş grubunda artık spor yapmak, beslenmeye dikkat ederek sağlıklı bir yaşam biçimini tercih etmek bilinci gelişti. Genç yaşlanmak mottosu ile herkes kas kütlesini arttırmak ve vücut yağ oranını olabildiğince aşağıya çekmek için araştırıyor, öğreniyor ve ardından çabalıyor.  Yağlarınızdan kurtulmak ve kas kütlenizi arttırmak için yapacağınız en ideal spor tabi ki Fitness olacaktır.

 

Vücut geliştirme ve fitness için kullanılan aletler genellikle benzerlik gösteriyor olsa bile kadın fizyolojisine ve anatomisine uygun özel tasarlanmış aletlerle çalışmak sıkılaşmanızı kolaylaştırır. Bu aletlerle yapacağınız spor vücut ağırlığınız ile çalışmayı mümkün kılarak kolay yağ erimesini kas kütlenizin gelişmesini daha kolay form tutmanızı sağlar.

 

İlk hafta fitnessta en zor haftanız olabilir. İlk hafta aşırı yorgunluk ve kas ağrıları normal bir fiziksel süreç; öte yandan anatomik görünümünüz (kilolu bir beden, yumuşacık göbek, kalça ve bacaklarınız vs…) diğer bayanlar arasında psikolojik bir problem olmasın sizin için. Pes etmeyin, isteyin. Çünkü; spor yapmaya karar verip sonradan vazgeçen bayanların büyük bir bölümü bu zaman diliminde eleniyor.  Sorun adapte olup olamamakta tamamıyla. İlk haftadan sonra ikinci hafta oysaki anatomik görünümde bir değişim olmasa da bedensel zindeliğin farkına varacaksınız ve bundan sonrasında gelen haftalardaki değişimlerle çok daha keyifli bir süreç yaşayacaksınız.

 

Bayanlara özel vermiş olduğumuz hizmetin en önemli ayrıcalıklarından biri de Aletli Çalışma programında kendini göstermektedir. Kadın fizyolojisine ve anatomisine uygun özel tasarlanmış aletlerimizle ve sizlere özel hazırladığımız çalışma programlarımızla vücudunuz tam anlamıyla aktif pozisyona geçmekte ve en yüksek direnci yakalamaktadır.

 

Programa Başlayacaklara Bizden Tavsiyeler

  • İlk haftanızda bedeninizi en iyi tanıyan siz olduğunuz için kendinizi de fazla zorlamayın.
  • Hedef arzuladığını mükemmel vücut ise sadece spor yapmak değil aynı zamanda beslenme düzeninize de dikkat etmeniz gerekiyor.
  • Spor için kıyafet seçiminize özen gösterin gerekirse araştırma yapın. Spor yaparken rahat olmanız motivasyonunuzu yüksek tutabilmeniz için inanın çok önemli.
  • Spor günlüğünüzü tutun. İlk başladığınızda alacağımız vücut analizinizi kaydedin ve her hafta vücudunuzda yaşadığınız değişimi not alın.  Gelecek bir sonraki analizleri de kaydetmeyi ihmal etmeyin. Bu eylem spor motivasyonunuz besleyip güçlendirecek sizi daha çok kamçılayacaktır.  
  • Yaptığınız her hareketi neden niçin yaptığınızı öğrenmek bilinçli spor yapmanızı bu da aldığınız donanım sayesinde hevesinizi arttıracaktır.

   

Aletli Çalışma Programımız:

Paket programlarımızda ilk olarak sunduğumuz hizmet yarım saatlik Step Aerobikle beraber yapılan Aletli Çalışma seansının ardından Pilates seansımız gelmektedir. Bir saat boyunca 2 paket program uygulanmaktadır. Seanslarımıza istediğiniz gün ve saatte katılabilirsiniz. Ayrıca 4 veya 5 kişilik gurup oluşturduğunuzda size özel bir saatte arzu ettiğiniz programları size özel olarak uygulayabilmekteyiz.